Guardiola: To jest dobra lekcja, aby nigdy się nie poddawać

Josep Guardiola
Josep Guardiola fot. fcbarcelona.cat

Manchester City pokonał na wyjeździe Everton FC 2:0 w środowym meczu Premier League. Pep Guardiola, menedżer Obywateli, powiedział, że ostatnie dni są dla jego zespołu dobrą lekcją, aby nigdy się nie poddawać.

Czytaj dalej…

– Goodison Park to zawsze jest ciężki teren. Ogólnie jestem zadowolony z tego spotkania – powiedział Guardiola, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Za kilka dni gramy kolejny mecz z Chelsea. Nie wiem, co uda nam się wywalczyć, ale koncentrujemy się na każdym najbliższym spotkaniu – podkreślił hiszpański szkoleniowiec.

Jego podopieczni po środowym triumfie awansowali na pozycję lidera tabeli. Taki sam dorobek punktowy ma drugi Liverpool FC, który jednak rozegrał jedno spotkanie mniej.

– Kilka tygodni temu mogliśmy mieć siedem punktów straty. Teraz jesteśmy pierwsi. To jest dobra lekcja, aby nigdy się nie poddawać. Mamy jeden mecz więcej rozegrany od Liverpoolu i jeśli oni wygrają, to będą liderem. Teraz czeka nas w niedzielę niesamowity test, a nie mamy czasu na przygotowanie. Potem jest znów Liga Mistrzów. Gramy cały czas – stwierdził.

Komentarze