Niezwykły rekord Guardioli, jest najlepszy w historii Man City

Pep Guardiola
Pep Guardiola PressFocus

Pep Guardiola, dzięki zwycięstwu nad Chelsea (1:0) został szkoleniowcem, który może poszczycić się największą liczbą zwycięstw jako szkoleniowiec Manchesteru City. Katalończyk wyprzedził Lesa McDowalla, który prowadził Obywateli w latach 1950-1963.

  • Manchester City w sobotę pewnie, choć skromnie pokonał Chelsea (1:0) w ramach Premier League
  • Dla Pepa Guardioli było to 221 zwycięstwo jako szkoleniowiec Obywateli
  • Tym samym Katalończyk pobił rekord klubowy, dzierżony przez niemal sześć dekad przez Lesa McDowalla

Guardiola poprowadził Manchester City do historycznej liczby zwycięstw

Sobotnie spotkanie pomiędzy Chelsea a Manchesterem City (0:1) było dla Pepa Guardioli wyjątkowe z kilku powodów. Po pierwsze, był to pierwszy triumf Katalończyka nad Thomasem Tuchelem, odkąd ten przejął stery w The Blues. Najboleśniejszym wspomnieniem dla Guardioli był przegrany w maju finał Ligi Mistrzów. W sobotę nie było wątpliwości, który zespół jest lepszy. Obywatele wygrali zasłużenie, choć zdobyli tylko jedną bramkę, autorstwa Gabriela Jesusa.

Po drugie, mistrzowie Anglii nie rozpoczęli sezonu idealnie i nie znajdowali się w ścisłej czołówce Premier League. Dzięki temu zwycięstwu awansowali na drugą lokatę, dając się wyprzedzić jedynie Liverpoolowi.

Jednakże, dla Guardioli ten triumf miał też indywidualny wydźwięk. Dzięki niemu 50-latek pobił rekord starszy, niż on sam. Dla Katalończyka było to 221. zwycięstwo jako szkoleniowiec Manchesteru City we wszystkich rozgrywkach. Tym samym pobił on rekord – wcześniej największą liczbą triumfów jako trener tej drużyny mógł popisać się Les McDowall, prowadzący ją w latach 1950-1963. Guardiola pojawił się na świecie osiem lat po tym, jak Szkot opuścił Manchester.

Ten rekord robi wrażenie, biorąc też pod uwagę, że były szkoleniowiec Barcelony i Bayernu jest trenerem Obywateli od zaledwie pięciu lat. W tym czasie poprowadził drużynę do trzech mistrzostw Premier League, czterech Pucharów Ligi Angielskiej, Pucharu Anglii i finału Ligi Mistrzów. Największym osiągnięciem McDowalla jest FA Cup, wywalczony w 1956 roku.

Zobacz również: Chelsea bezradna w hicie kolejki. Manchester City zdobył Londyn.

Komentarze