Emery chwali kibiców i zawodników

Unai Emery
Unai Emery fot. Michał Świerżyński

Kolejnym angielskim zespołem, który dobrze zaprezentował się w europejskich pucharach, jest londyński Arsenal. Kanonierzy nadrobili bowiem stratę z pierwszego meczu i dzięki zwycięstwu trzy do zera nad Stade Rennais awansowali do ćwierćfinałów Ligi Europy. O tym spotkaniu wypowiedział się opiekun angielskiej drużyny, Unai Emery.

Czytaj dalej…

– Mogę być dumny zarówno z naszych kibiców jak i zawodników. Wszyscy stanęli w czwartek na wysokości zadania – powiedział Emery.

– Mieliśmy trudny tydzień. Oprócz Ligi Europy musieliśmy rozegrać także starcie z Manchesterem United. Udało nam się jednak osiągnąć pozytywne wyniki zarówno w Premier League jak i w rozgrywkach międzynarodowych. Jestem szczęśliwy z tego powodu – dodał.

– Myślę, że kluczem do sukcesu była nasza konsekwencja. Zagraliśmy dobrze w defensywie, a przede wszystkim doskonale radziliśmy sobie podczas gry bez piłki – kontynuował opiekun Arsenalu.

– Takie zwycięstwo była nam potrzebne jeśli chodzi o wiarę we własny umiejętności. Taki powrót był nam potrzebny – podsumował Unai Emery.

Losowanie ćwierćfinałowych par Ligi Europy już dziś o godzinie 13:00.

Komentarze