Juergen Klopp: najlepsze lata są dopiero przed Salahem

Juergen Klopp i Mohamed Salah
Pressfocus Na zdjęciu: Juergen Klopp i Mohamed Salah

Jeszcze do wczoraj przyszłość Mohameda Salaha pozostawała niepewna, a niektóre media spekulowały już, że Egipcjanin może odejść latem z Liverpoolu. Napastnik w piątek przedłużył jednak kontrakt z The Reds, a zadowolenia z tego faktu nie krył Juergen Klopp.

  • Mohamed Salah długo rozważał swoją przyszłość na Anfield
  • Egipcjanin ostatecznie zdecydował się na przedłużenie kontraktu
  • Zachwycony tym faktem jest trener The Reds, Juergen Klopp

Liverpool zatrzymał swoją największą gwiazdę

Po tym jak Sadio Mane zdecydował się na transfer do Bayernu Monachium, ewentualne odejście Mohameda Salaha byłoby fatalną wiadomością dla Juergena Kloppa. Liverpool zdawał sobie sprawę, że zatrzymanie Egipcjanina na dłużej jest kluczową kwestią pod kątem przyszłego sezonu. 

W piątek zarząd klubu z Anfield osiągnął z napastnikiem porozumienie w kwestii przedłużenia umowy. 30-latek podpisał z klubem trzyletni kontrakt, a zadowolenia z tego faktu nie krył Juergen Klopp.

– Jestem szczęśliwy, naprawdę szczęśliwy. To najlepsza decyzja zarówno dla nas, jak i dla samego zawodnika. Nie mam wątpliwości, że najlepsze lata są dopiero przed Salahem – stwierdził Klopp

– Pod względem przygotowania fizycznego Mo jest maszyną, znajduje się w najlepszej formie. Cały czas ciężko nad tym pracuje. Z każdym rokiem jego umiejętności są coraz większe, podejmuje coraz lepsze decyzje. Koledzy w szatni go uwielbiają. Sztab trenerski też wie, że pracuje z kimś wyjątkowym – dodał Niemiec.

Mohamed Salah w Liverpoolu gra już od 2017 roku. Egipcjanin rozegrał dla The Reds już 254 mecze, w których zanotował 156 trafień i 63 asysty.

Zobacz również: Townsend atakuje Kloppa: cały czas jęczy i wywiera presję

Komentarze