Newcastle znalazło nowego szkoleniowca

Eddie Howe
PressFocus Na zdjęciu: Eddie Howe

Fabrizio Romano donosi, że Newcastle United doszło do porozumienia z Eddiem Howe’em. Były szkoleniowiec Bournemouth był dla włodarzy Srok trzecim kandydatem.

  • Eddie Howe niebawem zostanie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Newcastle United
  • Sroki starały się wcześniej bezskutecznie przekonać Paulo Fonsekę i Unaia Emery’ego
  • Howe pozostawał bezrobotny, odkąd ponad rok temu zwolniło go Bournemouth

Eddie Howe nowym szkoleniowcem Newcastle!

Newcastle United dość długo poszukiwało nowego szkoleniowca po tym, jak zwolniono Steve’a Bruce’a. Najpierw włodarzom Srok marzył się Paulo Fonseca, a następnie Unai Emery. Obaj trenerzy nie zdecydowali się na zaakceptowanie warunków nowego giganta (przynajmniej pod względem finansowym) Premier League. Fabrizio Romano donosi jednak, że wreszcie Newcastle znalazło nowego trenera.

Będzie nim Eddie Howe. Anglik pokazał się ze świetnej strony jako wieloletni szkoleniowiec Bournemouth. Między 2012 a 2020 rokiem Howe przeszedł z Wisienkami prawdziwą drogę od zera do bohatera. Rozpoczął na czwartym szczeblu rozgrywkowym (League Two), by ostatecznie zakotwiczyć w Premier League. Po serii fatalnych występów został zwolniony, ale w Bournemouth wciąż uznawany jest za bohatera.

Teraz 43-latek podejmie się kolejnego wyzwania. Newcastle po dziesięciu kolejkach nadal nie zaznało smaku zwycięstwa. Sroki okupują przedostatnie miejsce w tabeli Premier League, ze stratą sześciu punktów do bezpiecznej, siedemnastej lokaty. Wygląda na to, że przed Howe’em kolejna misja z gatunku niemal niemożliwych.

Zobacz również: LE: Pierwsza utrata punktów West Hamu, dublet Benrahmy.

Komentarze