De Bruyne zawodzi. Guardiola poucza swoją gwiazdę

Manchester City przygotowuje się do wtorkowego meczu Ligi Mistrzów z Lipskiem. Pep Guardiola odpowiadał w poniedziałek na pytania dziennikarzy, a jedno z nich dotyczyło spadku formy Kevina De Bruyne. Menedżer wymienił, czego oczekuje od swojej gwiazdy.

Kevin De Bruyne
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kevin De Bruyne
  • Manchester City powalczy we wtorek o awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów
  • Pep Guardiola na konferencji prasowej wymienił zastrzeżenia dotyczące gry Kevina De Bruyne
  • Hiszpan domaga się skuteczniejszego realizowania drużynowych założeń

Guardiola ma pretensje do gwiazdy

Kevin De Bruyne od dawna jest liderem i największą gwiazdą w szeregach Manchesteru City. Obecny sezon jest dla niego umiarkowanie nieudany, co dobrze obrazuje częstotliwość gry w ostatnich tygodniach. Pep Guardiola kilkukrotnie posadził już reprezentanta Belgii na ławce rezerwowych, a na konferencji prasowej przed rewanżowym spotkaniem z Lipskiem wymienił, czego od niego oczekuje.

– Chciałbym zobaczyć w jego grze nasze zasady, niesamowitą zdolność widzenia linii podań i wykonywania asyst, ale uważam, że będzie lepszy dzięki prostym rzeczom. Niech wykona je lepiej, a reszta przyjdzie sama. Ma niezwykłą łatwość w asystowaniu i strzelaniu bramek.

– Tak samo jest z Erlingiem Haalandem. Nie chcę, by tylko strzelał gole. Chcę, żeby bardziej angażował się w grę całej drużyny. Z Kevinem jest tak samo. Niech w odpowiednim momencie wykona ruch do środka czy na skrzydło, zaatakuje przestrzeń czy wykona swoje niesamowite podanie – mówi menedżer.

De Bruyne rozegrał w tym sezonie 34 mecze we wszystkich rozgrywkach i zgromadził w nich pięć trafień oraz osiemnaście asyst.

Zobacz również:

Co z przyszłością Conte? To będzie kluczowe
Antonio Conte

Decyzja zostanie podjęta przed końcem sezonu Zgodnie z doniesieniami włoskiego dziennikarza ostateczna decyzja dotycząca Antonio Conte zostanie podjęta pod koniec aktualnego sezonu. Jednak jak twierdzi Romano, wszystko wskazuje na to, że obecny opiekun Tottenhamu rozstanie się ze swoim stanowiskiem po zakończeniu rozgrywek. Co ma mieć wpływa na ewentualne postanowienia Conte? Decydujące znaczenie powinny mieć względy

Czytaj dalej…

Komentarze