Zawodnik Liverpoolu zadowolony z nowej roli na boisku

Juergen Klopp zdecydował się na spotkanie z Brentford zmienić nieco pozycję Cody'ego Gakpo i wystawić go za plecami napastników. Manewr się sprawdził, a The Reds wygrali 1:0. Holender przyznał, że dobrze czuje się w nowej roli.

Cody Gakpo
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Cody Gakpo
  • Cody Gakpo w meczu z Brentford został ustawiony przez Juergena Kloppa niemal w linii z pomocnikami
  • Holender dobrze czuje się w roli cofniętego napastnika
  • Liverpool wygrał sześć kolejnych meczów i włączył się do walki o kwalifikację do Ligi Mistrzów

Cody Gakpo szczęśliwy w Liverpoolu

Wobec bogactwa w formacji ataku Liverpoolu Juergen Klopp na spotkanie przeciwko Brentford zdecydował się posłać na boisko w wyjściowym składzie Cody’ego Gakpo, Mohameda Salaha, Roberto Firmino i Diogo Jotę jednocześnie. Niemiec ustawił tym razem Holendra nieco niżej, za plecami napastników. Pomysł okazał się trafiony. 

W rozmowie z mediami Gakpo przyznał, że podoba mu się nowa pozycja. Holender dobrze czuł się pełniąc rolę osoby odpowiedzialnej za konstruowanie ataków. 

– Cieszę się z każdych minut i staram jak najlepiej pomagać zespołowi. Czasami gram ustawiony nieco niżej, a czasami na szpicy. Czerpię radość z gry ze swoimi kolegami, tym bardziej, kiedy wygrywamy – stwierdził Holender. 

Liverpool wygrał sześć kolejnych meczów i w tabeli Premier League przesunął się już na piąte miejsce. The Reds wciąż mają dużą szansę na walkę o kwalifikację do Ligi Mistrzów. Manchester United znajdujący się na czwartym miejscu ma tylko punkt więcej.

Czytaj także: Brazylijczyk opuści Liverpool po zaledwie jednym meczu. Wyjawił preferowany kierunek

Komentarze