Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Clyne wraca do gry. Testy w Crystal Palace

Nathaniel Clyne w poniedziałek rozpocznie treningi z Crystal Palace, podczas których będzie miał okazję przekonać klub do podpisania z nim kontraktu. 29-letni obrońca pozostaje obecnie bez klubu, po tym jak rozstał się z Liverpoolem. Były reprezentant Anglii z powodu poważnej kontuzji opuścił cały poprzedni sezon.

Czytaj dalej…

Clyne jest wychowankiem Crystal Palace, z którym pożegnał się w 2012 roku przenosząc się do Southampton. Trzy lata później został piłkarzem Liverpoolu, w którego kadrze znajdował się do końca ostatniego sezonu, z półroczną przerwą na wypożyczenie do Bournemouth.

Szansa od Crystal Palace

W poprzednim sezonie obrońcy nie było dane rozegrać ani jednego spotkania, po tym jak latem ubiegłego roku zerwał więzadło krzyżowe przednie kolana. Piłkarz wrócił już do zdrowia i w najbliższym czasie będzie próbował przekonać Crystal Palace lub inny klub do jego zatrudnienia.

– Nathaniel jeszcze z nami nie trenował, nie widziałem go. Ale dołączy do nas na testy, podczas których będzie trenował z nami w ciągu najbliższych kilku tygodni. W ten sposób będzie mógł przygotować się pod względem fizycznym, a także pokazać nam, i nie tylko nam, ale być może także innym klubom, że jest zdrowy i gotowy do powrotu. Cieszymy się, że możemy ponownie powitać go u nas i dać mu tę szansę – powiedział menedżer Crystal Palace, Roy Hodgson, cytowany przez Sky Sports.

29-letni Clyne w trakcie dotychczasowej kariery rozegrał 185 spotkań na boiskach Premier League, zdobywając w nich cztery bramki i notując 11 asyst. Do tego dołożył 122 występy, jednego gola i siedem asyst na zapleczu angielskiej ekstraklasy.

Obrońca ma na swoim koncie także 14 występów w reprezentacji Anglii, ale ostatnie spotkanie rozegrał w listopadzie 2016 roku, w towarzyskim meczu przeciwko Hiszpanii.

Komentarze