Były snajper United i Arsenalu wzmocnił klub Polaków

Danny Welbeck
Danny Welbeck fot. Rafał Rusek

Były snajper Manchesteru United oraz Arsenalu dołączył do Brighton & Hove Albion. Jest to kolejne wzmocnienie Mew po tym, jak kupili Michała Karbownika z Legii oraz Jakuba Modera z Lecha Poznań.

Czytaj dalej…

Danny Welbeck wraca do Premier League, po tym jak w poprzednim sezonie spadł z Watfordem do Championship. Były napastnik między innymi Manchesteru United oraz Arsenalu dołącza do Brighton na zasadzie wolnego transferu. Anglikowi wygasła bowiem umowa z poprzednim pracodawcą. Welbeck związał się z Mewami rocznym kontraktem.

Danny Welbeck jest kolejnym transferem Brighton po tym, jak kupili oni Michała Karbownika oraz Jakuba Modera. Polacy prawdopodobnie nie zagrają jednak u boku doświadczonego Anglika, chyba że zarząd Mew skróci ich okres wypożyczenia albo przedłużył kontrakt z byłym snajperem Arsenalu.

Nowy piłkarz Brighton nie najlepiej zaczął poprzedni sezon. Regularnie zaczął grać dopiero pod koniec Premier League, ale słabo spisującego się Watford nie uratowało się przed spadkiem. Anglik dla nowego klubu z Championship zagrał 18 ligowych spotkań. Strzelił w nich 2 gole a także zanotował 2 asysty.

Jego dorobek w Premier League jest za to znacznie bardziej imponujący, gdyż podczas pobytu w Manchesterze United czy to Arsenalu osiągał lepsze wyniki. W lidze angielskiej rozegrał 224 spotkania. Zdobył przy tym 44 bramki i zanotował 27 asyst. Welbeck jest też wielokrotnym reprezentantem Anglii.

W całej swojej dotychczasowej karierze klubowej Welbeck rozegrał 331 oficjalnych spotkań. Zdobył w nich aż 73 gole i 41-krotnie był autorem ostatniego podania.

Komentarze