Benitez: Każdy mecz jest dla nas jak finał

Piłka Premier League
Piłka Premier League fot. Nike

Newcastle United zagra na wyjeździe z AFC Bournemouth w sobotnim meczu 31. kolejki Premier League. Rafa Benitez, menedżer Srok, powiedział, że w przypadku zwycięstwa jego zespół będzie już o krok od utrzymania.

Czytaj dalej…

Drużyna z St James Park ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Do będących na 12. miejscu Wisienek tracą trzy “oczka”.

– W ostatnich meczach graliśmy dobrze. Te najbliższe spotkanie może zmienić wiele rzeczy. Jeśli wygramy, to będziemy mogli grać w kolejnych meczach bez strachu. Jeśli nie, to dalej będziemy musieli ostro walczyć – powiedział Benitez, cytowany przez BBC.

– Musimy bardzo uważać. Nie wykonaliśmy jeszcze swojej pracy. Każdy mecz jest dla nas jak finał pucharu. Musimy walczyć z każdym – podkreślił hiszpański szkoleniowiec.

– Wiele drużyny znajduje się w okolicach strefy spadkowej. Jeśli zagrasz dwa mecze z rzędu przeciwko drużynie z czołowej szóstki, to można znów znaleźć się w strefie spadkowej. Uważam, że 38 punktów powinno wystarczyć do utrzymania – stwierdził. Jego podopieczni mają po 30 rozegranych meczach 34 “oczka”.

Komentarze