Kibice Arsenalu
Kibice Arsenalu fot. SPORT PICTURES

Arteta pewny nowej umowy z Aubameyangiem

Menedżer Arsenalu, Mikel Arteta, jest przekonany, że Pierre-Emerick Aubameyang podpisze wkrótce nowy kontrakt z klubem. Negocjacje w tej sprawie toczą się od wielu tygodni i zdaniem hiszpańskiego trenera zmierzają ku końcowi.

Czytaj dalej…

Aktualna umowa 31-letniego napastnika z Gabonu, który do Kanonierów trafił z Borussii Dortmund w styczniu 2018 roku, obowiązuje jeszcze tylko przez rok. W efekcie przyszłość Aubameyanga była w ostatnim czasie tematem wielu spekulacji.

Pozytywne rozmowy

Arsenal jest jednak zdeterminowany do zatrzymania piłkarza w zespole i negocjuje z nim warunki nowego kontraktu. Mikel Arteta jest przekonany, że rozmowy zakończą się porozumieniem

– Odbyliśmy naprawdę kilka dobrych rozmów z nim i z jego agentem. Jestem dość pewny, że wkrótce uzyskamy porozumienie. Takie są moje odczucia – powiedział Arteta, którego zespół przygotowuje się obecnie do sobotniego spotkania o Tarczę Wspólnoty, w którym zagra na Wembley z Liverpoolem.

Arteta liczy na Gabriela

Szkoleniowiec londyńskiego zespołu wierzy również, że już wkrótce drużynę zasili brazylijski obrońca, Gabriel Magalhaes. 22-latek, który dotychczas występował we francuskim Lille, miał już nawet przejść niezbędne badania medyczne.

– Nie możemy jeszcze nic ogłosić, transakcja nie została jeszcze sfinalizowana. Jest zawodnikiem, którym interesujemy się od dawna i mamy nadzieję, że uda nam się go sprowadzić. Finałowy etap czasami nie jest taki prosty, na jaki wygląda, ale jesteśmy przekonani, że możemy tego dokonać – dodał Arteta.

Komentarze