Arteta o Man Utd. “Niestety nie tylko Rashford jest w dobrej formie”

Mikel Arteta
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mikel Arteta

Arsenal w niedzielnym hicie 21. kolejki Premier League zmierzy się na swoim stadionie z Man Utd. Ekipa z Emirates Stadium ma plan, aby rozegrać kolejny wielki występ w tej kampanii. Niemniej poprzeczka będzie zawieszona wysoko.

  • Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielne starcia Arsenalu z Man Utd
  • Na temat ekipy z Old Trafford wypowiedział się Mikel Arteta
  • Menedżer Kanonierów podkreślił, że nie tylko Marcus Rashford jest w dobrej dyspozycji

Mikel Arteta o Man Utd

Arsenal ma zaległe rachunki do wyrównania z Man Utd. W starciu z września minionego roku górą byli podopieczni Erika ten Haga. Zawodnicy Czerwonych Diabłów wygrali różnicą dwóch goli (3:1). Opiekun Kanonierów podzielił się swoją opinią na temat Man Utd i Marcusa Rashforda przed niedzielną konfrontacją.

Niestety, nie tylko Marcus Rashford jest w dobrej formie w Manchesterze United. Jest wielu piłkarzy, których musimy dobrze przestudiować. Przygotowujemy się do zneutralizowania rzeczy, które będą próbowali stworzyć przeciwko nam – mówił Mikel Arteta cytowany przez oficjalną stronę internetową Arsenalu.

Od zakończenia mundialu w Katarze jak na razie Marcus Rashford strzelił siedem goli i zanotował dwie asysty w siedmiu spotkaniach. Reprezentant Anglii jest dzisiaj bez wątpienia kluczową postacią drużyny z Old Trafford.

Niedziela batalia pomiędzy Arsenalem a Man Utd zacznie się o godzinie 17:30. Londyńczycy podejdą do tej potyczki, chcąc odnieść trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki. Ostatnio Kanonierzy pokonali Tottenham Hotspur (2:0). Drużyna Erika ten Haga ma natomiast za sobą remis z Crystal Palace (1:1) i zwycięstwo nad Man City (2:1).

Czytaj więcej: Arsenal – Manchester United: typy, kursy, zapowiedź (22.01.2023)

Komentarze