Ronaldo szybko się nie podda. Ambitny cel Portugalczyka

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w żadnym wypadku nie zamierza w najbliższym czasie kończyć kariery. 36-latek jest przekonany, że może grać na wysokim poziomie jeszcze przez kilka lat i nie wyklucza występów aż do 42. roku życia.

  • Cristiano Ronaldo uważa, że kluczem do kontynuowania kariery jeszcze przez kilka lat jest nie tylko praca nad ciałem, ale również nad umysłem
  • 36-letni Portugalczyk jest związany z Manchesterem United umowę do 2023 roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie chciał grać znacznie dłużęj
  • W obecnym sezonie Ronaldo zdobył dla Czerwonych Diabłów 14 bramek w 22 rozegranych spotkaniach

Ronaldo z receptą na długowieczność

– Genetycznie czuję się tak, jakbym miał 30 lat. Bardzo dbam o swoje ciało i umysł. Ostatnio nauczyłem się, że po 33. roku życia ciało może dać z siebie wszystko, jeśli tego potrzebujesz, ale prawdziwa walka odbywa się na poziome mentalnym – powiedział Cristiano Ronaldo, cytowany przez ESPN.

– Przejście przez wiele rzeczy z koncentracją na celu końcowym, jakim jest utrzymanie się na wysokim poziomie, jest najtrudniejsza rzeczą, a to właśnie robiłem przez ostatnie kilka lat. Pracuję i skupiam się bardziej na pracy nad swoim umysłem. Wiem, że moje ciało sobie poradzi, ponieważ mam dla niego wiele szacunku i się go słucham – kontynuował napastnik Manchesteru United.

– W życiu jest wiele ważnych momentów, tych dobrych i tych złych. Ale kiedy upadasz, musisz mieć siłę, aby się podnieść. Jestem szczęśliwy, chcę tu zostać i zobaczyć, co się wydarzy – mówił Portugalczyk. – Chcę sprawdzić, czy będę grał do 40, 41 czy 42 roku życia, ale najważniejsze jest to, że moim codziennym celem jest cieszenie się chwilą – dodał.

Ronaldo na razie daleko do poprawienia osiągnięcia byłego piłkarza Manchesteru United Teddy’ego Sheringhama, który po raz ostatni w meczu Premier League wystąpił mając 40 lat i 272 dni.

Zobacz także: Ronaldo wściekły na mentalność panującą w Man Utd!

Aston Villa
Manchester United
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. stycznia 2022 18:25.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze