Chelsea zaoferuje weteranowi nowy kontrakt

Thiago Silva
Pressfocus Na zdjęciu: Thiago Silva

Mimo 38 lat na karku Thiago Silva pozostaje prawdziwą opoką defensywy Chelsea. Klub jest bardzo zadowolony z postawy Brazylijczyka, a jak przekazali dziennikarze The Times, planuje zaoferować mu przedłużenie umowy.

  • Thiago Silva jest filarem defensywy Chelsea
  • Brazylijczyk mimo zaawansowanego wieku wciąż prezentuje wysoki poziom
  • Klub jest zadowolony ze współpracy i zaoferuje mu roczne przedłużenie kontraktu

Druga młodość Thiago Silvy na Stamford Bridge

Trudno wyobrazić sobie obecnie defensywę Chelsea bez Thiago Silvy. Brazylijczyk jest jednym z ważniejszych zawodników dla Grahama Pottera i ma pewne miejsce w wyjściowym składzie drużyny. Odwdzięcza się za to świetnymi występami. W obecnej kampanii rozegrał już 23 spotkania i zanotował w nich dwie asysty.

Kontrakt 38-latka wygasa wraz z końcem sezonu, jednak on sam nie wydaje się myśleć jeszcze o zakończeniu kariery. Co więcej, jak przekazali dziennikarze The Times, Chelsea przygotowuje dla niego ofertę przedłużenia współpracy. Stoperowi zostanie zaoferowana roczna umowa.

Zarówno Thiago Silva, jak i klub są pozytywnie nastawieni do przedłużenia umowy. Niewykluczone, że nastąpi to już w najbliższych dniach. Dopóki kontuzję leczy sprowadzony latem z Leicester Wesley Fofana, Brazylijczyk prawdopodobnie wciąż będzie miał monopol na grę na środku defensywy. 

Czytaj też: Chelsea wybrała nowego obrońcę. Pierwsza oferta odrzucona

Komentarze