Tomas Soucek

Tomas Soucek

Tomas Soucek to czeski piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2020 roku broni barw angielskiego West Hamu. Kapitan reprezentacji Czech.

Czytaj dalej…

Tomas Soucek – podstawowe informacje

Imię i nazwiskoTomas Soucek
Data urodzenia27 lutego 1995 roku
Miejsce urodzeniaHaylickuy Brod
NarodowośćCzechy
Aktualny klubWest Ham United
Pozycjadefensywny pomocnik
Waga86 kg
Wzrost1,92 m

Tomas Soucek – aktualności

Tomas Soucek – kariera

Tomas Soucek nie był talentem, o którego od małego zabijały się kluby. Zaczynał w akademii Slavii Praga, ale szans nie chciały dawać mu nawet ekipy drugoligowe. Wreszcie trafił na wypożyczenie do Viktorii Zizkov, gdzie zadebiutował w pierwszej lidze czeskiej. Po powrocie przebił się do pierwszej drużyny Slavii, ale po zmianie trenera jego rola spadła, , więc Soucek spędził kolejny rok na wypożyczeniu – tym razem w Solvanie Liberec. Tam już ugruntował swoją pozycję.

Po powrocie w 2017 roku był już fundamentalną postacią praskiej drużyny. Sięgnął z nią po trzy mistrzostwa i dwa Puchary Czech. Sezon 2018/2019 skończył z tytułem najlepszego gracza ligi.

Na Czecha uwagę zwróciły większe kluby. Zimą 2020 roku wypożyczył go West Ham United, gdzie z miejsca stał się podstawowym graczem. Młoty nawet się nie zastanawiały i latem zapłaciły Slavii ponad 16 milionów euro za defensywnego pomocnika. Dziś Soucek to jeden z najlepszych graczy na swojej pozycji w Premier League.

Soucek zadebiutował w reprezentacji Czech w 2016 roku. Pojechał z kadrą na Euro 2021 i dziś pełni w niej rolę kapitana.

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce ma Tomas Soucek?

Tomas Soucek rozgrywa spotkania w koszulce z numerem 28.

W jakich klubach grał Tomas Soucek?

Tomas Soucek w trakcie swojej kariery grał w klubach: Slavia Praga, Viktoria Zizkov, Slovan Liberec i West Ham United.