Matt
Turner

Matt Turner to amerykański piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Od 2022 roku zawodnik Arsenalu. Reprezentant Stanów Zjednoczonych, z którymi sięgnął po Złoty Puchar i Ligę Narodów CONCACAF.

Czytaj dalej…

1
IMAGO/Mark Cosgrove/News Images
Imię i nazwisko Matt Turner
Data urodzenia 1994-06-24
Miejsce urodzenia Park Ridge
Narodowość Stany Zjednoczone
Aktualny klub Nottingham Forest
Pozycja bramkarz
Waga 84 kg
Wzrost 191 cm

Matt Turner – kariera

Młody Matt Turner nie wiązał przyszłości z piłką nożną. Zaczął trenować ją dopiero w wieku 14 lat, jako uzupełnienie dla sportów, które angażowały go bardziej, jak koszykówka czy baseball. Jak to często bywa z bramkarzami, założył bluzę, gdy kontuzji doznał jeden z jego kolegów, a w drużynie nie było rezerwowego golkipera.

Podczas studiów grał dla Fairfield Stags, ale zespół ten regularnie go wypożyczał. W 2016 roku nie wybrano go w drafcie MLS, ale podpisał kontrakt z New England Revolution. Szybko wyruszył na wypożyczenie do Richmond, gdzie spędził rok. Po powrocie do New England Revolution szybko przebił się do wyjściowego składu. W 2020 roku wybrano go najlepszym bramkarzem MLS, a rok później zadebiutował w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. W tym roku z kadrą sięgnął po Supporters’ Shield oraz Złotego Pucharu. Z kolei w 2023 roku pomógł kadrze w wygraniu Ligi Narodów CONCACAF. Wystąpił też na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Latem 2022 roku został pierwszym nabytkiem Arsenalu w tamtym sezonie. Kanonierzy zapłacili za niego ponad sześć milionów euro. Na Emirates Stadium pełni jednak głównie rolę rezerwowego dla Aarona Ramsdale’a. Po roku zdecydował się zmienić barwy klubowe i przeniosł się za ponad osiem milionów euro do Nottingham Forest, gdzie został pierwszym bramkarzem.

Matt Turner – aktualności