Luca
Pellegrini

Luca Pellegrini to włoski piłkarz występujący na pozycji lewego obrońcy. Od 2023 roku zawodnik SS Lazio, gdzie jest wypożyczony z Juventusu. Jednokrotny reprezentant Włoch.

Czytaj dalej…

3
IMAGO/Giuseppe Maffia
Imię i nazwisko Luca Pellegrini
Data urodzenia 1999-03-07
Miejsce urodzenia Rzym
Narodowość Włochy
Aktualny klub SS Lazio
Pozycja lewy obrońca
Waga 72 kg
Wzrost 178 cm

Luca Pellegrini – kariera

Luca Pellegrini już w wieku dwunastu lat dołączył do szkółki AS Roma. Tam jego rozwój przebiegał harmonijnie, a lewy obrońca relatywnie szybko otrzymał szansę w pierwszej drużynie. Dołączył do niej w sezonie 2018/2019 i we wrześniu zadebiutował przeciwko Frosinone.

Szybko jednak okazało się, że piłkarz nie otrzyma na tym etapie kariery wystarczającej liczby minut. Dlatego też rzymianie wypożyczyli go zimą do Cagliari. Tam pokazał się z na tyle dobrej strony, że zwrócił na siebie uwagę Juventusu. Stara Dama zaryzykowała, bo zapłaciła za niego prawie 23 miliony euro, a do tego oddała kartę zawodniczą Leonardo Spinazzoli. W Turynie nigdy nie otrzymał jednak prawdziwej szansy. Odszedł na wypożyczenia, kolejno, do Cagliari, Genoi czy Eintrachtu Frankfurt. Zimą 2023 roku Juventus oddał zaś wychowanka Romy do odwiecznego rywala klubu ze stolicy – SS Lazio. Podczas rundy wiosennej sezonu 2022/2023 pokazał się z dobrej strony. Orły postanowiły wypożyczyć go na kolejny rok, zawierając do tego opcję wykupu na stałe, na co Stara Dama chętnie przystała.

Pellegrini był etatowym młodzieżowym reprezentantem Włoch. W seniorskiej kadrze zagrał, jak dotąd, tylko raz – w sparingu z Estonią z 2020 roku.

Luca Pellegrini – aktualności