Jurgen
Celhaka

Jurgen Celhaka to albański piłkarz występujący na pozycji defensywnego pomocnika. Od 2021 roku zawodnik Legii Warszawa, z którą sięgnął po Puchar Polski. Były młodzieżowy reprezentant Albanii.

Czytaj dalej…

21
IMAGO/GEPA pictures/Armin Rauthner
Imię i nazwisko Jurgen Celhaka
Data urodzenia 2000-12-06
Miejsce urodzenia Tirana
Narodowość Albania
Aktualny klub Legia Warszawa
Pozycja defensywny pomocnik
Waga 77 kg
Wzrost 183 cm

Jurgen Celhaka – kariera

Jurgen Celhaka jest wychowankiem jednego z największych albańskich klubów – KF Tirana. Tam bez większych problemów pokonywał kolejne szczeble akademii młodzieżowej, aż wreszcie zadebiutował w seniorskiej drużynie w maju 2018 roku. Miał wówczas tylko 17 lat. Szybko się zadomowił, a w sezonie 2019/2020 wymiernie pomógł kolegom w sięgnięciu po mistrzostwo Albanii.

Rok później opuścił ojczyznę. Zwrócił na siebie uwagę Legii Warszawa, która widziała w Celhace dobre uzupełnienie składu. KF Tirana otrzymała za swojego wychowanka 250 tysięcy euro.

Z Wojskowymi pomocnik sięgnął po Puchar Polski w 2023 roku. W całej kampanii 2022/2023 lawirował jednak pomiędzy dynamiką pierwszej drużyny, a zespołu rezerw.

Celhaka etatowo reprezentował Albanię na poziomie młodzieżowym. Po raz ostatni wystąpił w barwach narodowych latem 2022 roku – dla kadry U21.

Jurgen Celhaka – aktualności