Jakub
Mądrzyk

Jakub Mądrzyk to polski piłkarz występujący na pozycji bramkarza. Wychowanek Rakowa Częstochowa, obecnie wypożyczony do Miedzi Legnica.

Czytaj dalej…

39
IMAGO/Łukasz Skwiot/Cyfrasport
Imię i nazwisko Jakub Mądrzyk
Data urodzenia 2003-12-04
Miejsce urodzenia Częstochowa
Narodowość Polska
Aktualny klub Miedź Legnica
Pozycja bramkarz
Waga 75 kg
Wzrost 186 cm

Jakub Mądrzyk – kariera

Jakub Mądrzyk od najmłodszych lat związany jest ze szkółką Rakowa Częstochowa. Młody, utalentowany bramkarz szybko zdobywał zaufanie kolejnych trenerów, którzy awansowali go do kolejnych szczebli akademii. Już, gdy miał 18 lat, Medaliki uznały, że piłkarz potrzebuje “otrzaskania” na seniorskim poziomie. Dlatego też spędził sezon 2022/2023 w drugoligowym Stomilu Olsztyn. Tam zaprezentował się ze świetnej strony, występując łącznie w aż 36 spotkaniach ligowych – w tym dwóch w barażach. Ostatecznie jego zespół przegrał w finale z Motorem Lublin po serii rzutów karnych.

Wówczas stało się jednak jasne, że Mądrzyk dorósł już do piłki na profesjonalnym poziomie. W ekipie ówczesnych mistrzów Polski nie miałby jednak szans na regularną grę, dlatego też latem 2023 roku wyruszył na kolejne wypożyczenie. Wrócił do Fortuna 2 Ligi, a konkretnie – do Miedzi Legnica.

Mądrzyk otrzymuje powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. W czerwcu 2023 roku znalazł się w kadrze U21, ale jak dotąd nie wystąpił w żadnym meczu.

Jakub Mądrzyk – aktualności