Emil
Krafth

Emil Krafth to szwedzki piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2019 roku zawodnik Newcastle United. Reprezentant kraju, uczestnik Mistrzostw Świata w Rosji oraz Euro 2021.

Czytaj dalej…

17
IMAGO/Mark Cosgrove/News Images
Imię i nazwisko Emil Krafth
Data urodzenia 1994-08-02
Miejsce urodzenia Ljungby
Narodowość Szwecja
Aktualny klub Newcastle United
Pozycja prawy obrońca
Waga 83 kg
Wzrost 184 cm

Emil Krafth – kariera

Emil Krafth rozpoczął karierę jako napastnik albo defensywny pomocnik w Oesters IF. Z biegiem czasu trenerzy rozpoznali się jednak na talencie gracza na pozycji środkowego obrońcy. W szwedzkiej drużynie zadebiutował już, gdy miał zaledwie 16 lat. Po sezonie wybrano go największą niespodzianką tamtejszej ligi. Krafth wzbudził zainteresowanie możniejszych zespołów Szwecji i zimą 2012 roku przeniósł się do Helsinhborgs IF. Tam ugruntował swoją pozycję w ojczyźnie, przez trzy sezony pokazując wysoki poziom. Latem 2015 roku piłkarz ogłosił swoją chęć odejścia, z czego skorzystała Bologna. Włosi zapłacili za defensora pół miliona euro. Liczne kontuzje i problemy z przystosowaniem się do taktyki sprawiły jednak, że Krafth nie podbił Serie A. Sezon 2018/2019 spędziłna wypożyczeniu we francuskim Amiens, a po roku klub ten wykupił go za dwa miliony euro. Nie zagrzał jednak miejsca w Ligue 1. Jeszcze w tym samym okienku Newcastle United zaryzykowało i zapłaciło za Szweda ponad pięć milionów. W zespole Srok nadal pełni jednak głównie rolę rezerwowego. Swoją pierwszą bramkę strzelił dopiero w maju 2021 roku.

Krafth zadebiutował w reprezentacji Szwecji w 2014 roku. Może pochwalić się udziałem w Mistrzostwach Świata w Rosji oraz w Euro 2021.

Emil Krafth – aktualności