Paweł
Brożek

Paweł Brożek – były polski piłkarz grający na pozycji napastnika. Ostatnim jego klubem była Wisła Kraków.

Czytaj dalej…

IMAGO/Łukasz Grochała/Cyfrasport
Imię i nazwisko Paweł Brożek
Data urodzenia 1983-04-21
Miejsce urodzenia Kielce
Narodowość Polska
Aktualny klub koniec kariery
Pozycja środkowy napastnik
Waga 72 kg
Wzrost 180 cm

Paweł Brożek – kariera

Paweł Brożek, który na świat przyszedł w 1983 roku to bez wątpienia jeden z najlepszych napastników, którzy grali w polskiej ekstraklasie. Związany przez wiele lat z Wisłą Kraków napastnik zdobył w najwyższej klasie rozgrywkowej 149 bramek w 376 spotkaniach. W Ekstraklasie debiutował w kwietniu 2011 roku, mając zaledwie 17 lat. Paweł Brożek z klubem ze stolicy Małopolski siedem razy sięgał po mistrzostwo Polski. Na swoim koncie ma również dwie korony króla strzelców, które zdobywał w latach 2008 i 2009.

W trakcie swojej kariery próbował również swoich sił za granicą. W latach 2011-2013 reprezentował turecki Trabzonspor, szkocki Celtic FC oraz hiszpańskie Recreativo Huelva. Przygody tej nie może jednak zaliczyć.

W reprezentacji Polski wystąpił 38 razy, zdobywając dziewięć bramek. Brożek debiutował w niej w kwietniu 2005 roku w towarzyskim spotkaniu z Meksykiem. Na swoim koncie ma między innymi występy w finałach mistrzostw świata 2006, a także podczas finałowego turnieju Mistrzostw Europy w 2012 roku. Decyzję o ostatecznym zakończeniu piłkarskiej kariery podjął po zakończeniu sezonu 2019/20.

Paweł Brożek – aktualności

Najczęściej zadawane pytania:

Jaki numer na koszulce miał Paweł Brożek?

Paweł Brożek rozgrywał spotkania w koszulce z numerem 23.

W jakich klubach grał Paweł Brożek?

Paweł Brożek w trakcie swojej kariery grał w klubach Polonia Białogon Kielce, SMS Zabrze, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, GKS Katowice, Trabzonspor, Celtic Glasgow, Recreativo Huelva.