Alvaro
Odriozola

Alvaro Odriozola to hiszpański piłkarz występujący na pozycji prawego obrońcy. Od 2023 roku ponownie zawodnik Realu Sociedad, ale to w Realu Madryt i Bayernie Monachium święcił największe sukcesy. Czterokrotny reprezentant Hiszpanii.

Czytaj dalej…

2
IMAGO/Ricardo Larreina Amador
Imię i nazwisko Alvaro Odriozola
Data urodzenia 1995-12-14
Miejsce urodzenia San Sebastian
Narodowość Hiszpania
Aktualny klub Real Sociedad
Pozycja prawy obrońca
Waga 66 kg
Wzrost 176 cm

Alvaro Odriozola – kariera

Alvaro Odriozola to wychowanek Realu Sociedad. W zespole z Kraju Basków szybko przedzierał się przez kolejne grupy młodzieżowe. Trenerzy doceniali jego prędkość i zdolność do dośrodkowań, przez co wydawał się urodzonym bocznym obrońcą.

W 2017 roku zadebiutował w pierwszej ekipie Txuri-urdin. Nie zagrzał tam jednak miejsca. Już po sezonie 2017/2018 w Odriozolę postanowił zainwestować Real Madryt. Królewscy zapłacili za młodego Hiszpana 32 miliony euro. Niestety, defensor nigdy nie dorósł umiejętnościami do gry na Santiago Bernabeu. Wreszcie, postanowiono dać mu szansę na wypożyczeniu. Trzeba przyznać, że zawodnik miał sporo szczęścia, bo rundę wiosenną sezonu 2019/2020 spędził w Bayernie Monachium. Bawarczycy skończyli kampanię z potrójną koroną, a choć Odriozola nie miał wielkiego wpływu na te sukcesy, może je dopisać sobie do CV.

Wrócił do Realu na sezon 2020/2021, ale ponownie nie przekonał do siebie trenera. Kolejną kampanię spędził na wypożyczeniu we Fiorentinie. Tam grał już regularnie, ale po powrocie do stolicy Hiszpanii ponownie wpadł w ten sam marazm. Wreszcie, pod koniec letniego okienka w 2023 roku udało mu się wrócić do Realu Sociedad za trzy miliony euro.

Zakończył swój etap w barwach Królewskich z dorobkiem mistrzostwa Hiszpanii, Pucharu Króla i dwóch Klubowych Mistrzostw Świata.

Odriozola zadebiutował w reprezentacji Hiszpanii w 2017 roku. Był członkiem kadry La Rojy na Mistrzostwach Świata w Rosji, ale nie rozegrał tam ani minuty. Jego dorobek w barwach narodowych zamknął się w czterech spotkaniach i jednej bramce.

Alvaro Odriozola – aktualności