Marco Verratti
Marco Verratti fot. Grzegorz Wajda

Zagrożony występ Verrattiego z Atalantą?

W przyszłym tygodniu arcyciekawie zapowiada się starcie w ramach 1/4 finału Ligi Mistrzów w portugalskim turnieju “Final Eight”, w którym Atalanta BC zmierzy się z PAris Saint-Germain. Tymczasem ostatnio klub ze stolicy Francji podał oficjalny komunikat w sprawie sytuacji zdrowotnej swoich zawodników.

Czytaj dalej…

Na dzisiaj wiadomo, że z urazem mięśniowym boryka się Marko Verratti i jego występ w boju przeciwko ekipie z Włoch jest zagrożony. Gdyby włoski pomocnik nie mógł zagrać, byłaby to z pewnością ogromna strata dla paryżan. Z kolei Kylian Mbappe wraca już do pełni zdrowia po kontuzji, której doznał w trakcie potyczki o Puchar Francji z AS Saint-Etienne.

Niepewny występ Verrattiego, Mbappe pracuje zgodnie z planem

“Verratti doznał kontuzji podczas wtorkowego treningu, doznając poważnych stłuczeń prawej łydki, co doprowadziło do uszkodzenia mięśni, które będzie monitorowane przez klub przez następne 72 godziny” – brzmi oświadczenie klubu ze stolicy Francji.

“W kontekście Mbappe sytuacja wygląda tak, że ten zgodnie z planem kontynuuje swoje działania związane z powrotem do gry. Na dzisiaj trenuje bez piłki na boiskach Ooredoo Center” – czytamy dalej.

PSG na pewno bez Kurzawy

“Layvin Kurzawa doznał kontuzji mięśni prawego uda podczas finału Pucharu Ligi Francuskiej. Oczekuje się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni wróci do treningu z drużyną” – brzmi komunikat klubu w sprawie stanu zdrowia Francuza.

Odnotujmy, że potyczka PSG z Atalantą odbędzie się 12 sierpnia. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany jest na godzinę 21:00.

Komentarze