Wygrane Lille i Toulouse, remis Montpellier

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

W jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 28. kolejki Ligue 1, Lille skromnie 1:0 pokonało na wyjeździe St. Etienne. W niedzielne popołudnie trzy punkty na swoje konto zapisała również Toulouse. Remisem zakończyła się natomiast konfrontacja Montpelier i Angers.

Piłkarze Lille potwierdzili dobrą formę z ostatnich tygodni, natomiast dla St. Etienne była to już trzecia porażka w czterech ostatnich kolejkach. Kibice, którzy zasiedli na trybunach obejrzeli tylko jednego gola. O losach rywalizacji zadecydowało trafienie Pepe w 87. minucie.

Trzy punkty na swoje konto zapisała również Toulouse, która u siebie pokonała ostatnie w tabeli 1:0 Guingamp. Dzięki tej wygranej gospodarze zrobili duży krok w kierunku zapewnienia sobie utrzymania w lidze.

O to obawiać nie muszą się drużyny Montpellier i Angers. Pierwsi spoglądali raczej w górę ligowej tabeli, na miejsca premiowane grą w europejskich pucharach. W niedzielę Montpellier zapisało na swoje konto jednak tylko jeden punkt. Tylko, bowiem jeszcze na dziesięć minut przed zakończeniem meczu prowadziło 2:0. Ostatecznie roztrwoniło jednak swoją przewagę i musiało zadowolić się podziałem punktów.

AS Saint-Etienne – Lille OSC 0:1 (0:0)