Tuchel ma poważny problem, kolejna kontuzja w Paryżu

Neymar
Neymar fot. Grzegorz Wajda

Najpierw był Neymar, potem Edinson Cavani, a teraz do grona kontuzjowanych dołączył Thomas Meunier. W ostatnim ligowym meczu, przeciwko Girondins Bordeaux, belgijski obrońca nabawił się bowiem lekkiego wstrząsu mózgu, przez co został wykluczony z wtorkowego starcia z Manchesterem United.

Czytaj dalej…

Thomas Meunier doznał urazy podczas ostatniego ligowego starcia, kiedy to mocno starł się na boisku z jednym z zawodników Girondins Bordeaux (Francois Kamano).

– Badanie neurologiczne Thomasa potwierdziło lekki wstrząs mózgu. Będzie on niedostępny dla trenera przynajmniej do następnej konsultacji neurologicznej, która odbędzie się pod koniec tego tygodnia – czytamy w oficjalnym oświadczeniu paryskiego klubu.

Thomas Tuchel ma więc poważny problem z doborem składu. Niemiecki szkoleniowiec, w ostatnim wywiadzie podkreślił, że w tym wypadku jego klub szuka już nie planu B, ale planu D.

Dobrą wiadomością dla PSG może być natomiast fakt, że Marco Veratti najprawdopodobniej uporał się ze swoim urazem i będzie mógł pomóc swojemu zespołowi w starciu z Manchesterem. Jeszcze kilka dni temu media podwały, że włoski pomocnik może być wykluczony z gry z powodu kontuzji kostki.

Paris Saint-Germain z Manchesterem United zmierzy się już w najbliższy wtorek (12 lutego) o godzinie 21:00. Rewanż zaplanowany jest na 6 marca.

Komentarze