Trzy punkty dla Reims

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Reims w Lidze Europy? W tym sezonie wszystko jest możliwe. Na Stade Auguste Delaune podopieczni Davida Guiona wygrali bowiem z zespołem Stade Rennais (2:0), a tym samym zbliżyli się do czwartej Marsylii na odległość zaledwie dwóch punktów, zapewniając sobie dziewiąte zwycięstwo w Ligue 1.

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już w trzeciej minucie spotkania. Boulaye Dia znalazł sobie miejsce w polu karnym gości, a następnie bezproblemowo umieścił futbolówkę w siatce tuż obok prawego słupka.

Na szczęście był to dopiero początek futbolowych emocji, gdyż oba zespoły wyszły dziś z bardzo ofensywnym usposobieniem i kolejnych minutach wykreowały kilka ciekawych akcji bramkowych. Bliscy strzelenia kolejnych goli byli tacy zawodnicy jak Hatem Ben Arfa czy Tristan Dingome, ale na tablicy utrzymał się wynik 1:0.

Po zmianie stron ponownie zaczęła się jednak zarysowywać przewaga gospodarzy, a w 56. minucie bramkę na 2:0 powinien zdobyć Arber Zeneli. W ostatniej chwili piłkę zatrzymał jednak Tomas Koubek, kierując futbolówkę na słupek.

Drugi gol padł, ale kilka chwil później. Remi Oudin popisał się pięknym i mocnym strzałem z okolicy jedenastego metra, a tym samym ustalił ostateczny wynik tego starcia. Trzy punkty dla Reims.