Moise Kean
Moise Kean fot. PressFocus

TeleFoot: Moise Kean blisko PSG

Moise Kean wygląda na to, że nie wróci do Serie A, a ostatecznie zakotwiczy we Francji. Reprezentant Włoch według najnowszych informacji francuskich mediów ma zamienić Everton na Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Moise Kean jeszcze kilka tygodni temu był jednym z celów Juventusu FC na wzmocnienie ofensywy. Zwolennikiem transakcji z udziałem piłkarza miał być w ekipie z Piemontu trener Andrea Pirlo. TeleFoot podaje jednak, że 20-latek jest o krok od dołączenia do mistrzów Ligue 1.

Przypomnijmy, że Kean szeregi Starej Damy pożegnał rok temu, trafiając za 30 milionów euro do teamu z Goodison Park. W Evertonie zawodnik nie spełnił jednak pokładanych w nim nadziei. Młody włoski piłkarz nie przekonał do swojej osoby trenerów Marco Silvę i jego następcę Carlo Ancelottiego.

Kolejny włoski zawodnik w ekipie z miasta zakochanych?

W kontekście młodego piłkarza sternicy Juventusu mieli plan, aby wypożyczyć go z opcją transferu definitywnego. Przedstawiciel Premier League nie był jednak zainteresowany takim rozwiązaniem, chcąc rozstać się z Włoch definitywnie. Ewentualne na zasadzie wypożyczenia ze zobowiązanie do transferu definitywnego.

Warto zaznaczyć, że Kean był otwarty na powrót do klubu z Turynu. Między innymi z tego powodu odrzucił ofertę z Borussii Dortmund. Jeśli transakcja z udziałem piłkarza do PSG stanie się faktem, to Kean będzie kolejnym Włoch w ekipie ze stolicy Francji. Niedawno szeregi ekipy Thomasa Tuchela wzmocnił Alessandro Florenzi.

Komentarze