Daniele Rugani
Daniele Rugani fot. PressFocus

Rugani zamieni Juventus na Stade Rennes

Daniele Rugani jest aktualnie we Francji, gdzie finalizuje swój transfer do Stade Rennes. Zawodnik ma do ekipy z Ligue 1 trafić na wypożyczenie bez opcji transferu definitywnego, czytamy na łamach Football Italia.

Czytaj dalej…

Daniele Rugani to zawodnik, który w ostatnim czasie łączony był z różnymi klubami, w tym z Valencią CF, Sevillą FC, West Hamem United, Newcastle United, czy Leeds United. Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że piłkarz zakotwiczy w klubie z Bretanii.

Dla włoskiego defensora niekoniecznie przeprowadzka do teamu z Francji musi być krokiem w tył. Rugani będzie miał szansę w szeregach Stade Rennes na występy w Lidze Mistrzów. Przedstawiciel Ligue 1 w elitarnych rozgrywkach będzie rywalizował w grupie E, gdzie zmierzy się z: Chelsea FC, Sevilla FC i FK Krasnodarem.

Zmiana klubu szansą na regularne występy

Stade Rennes za wypożyczenie Ruganiego zapłaci 1,5 miliona euro. Ponadto klub z Francji przez cały sezon będzie regulował wynagrodzenie zawodnika, który rocznie w klubie z Piemontu może liczyć na 3,5 miliona euro.

Przypomnijmy, że Włoch trafił do Juve latem 2015 roku. Rugani łącznie w koszulce Juventusu rozegrał 117 meczów, notując w nich dziewięć trafień i jedną asystę.

Komentarze