Kylian Mbappe
Kylian Mbappe fot. Grzegorz Wajda

Real w tym roku nie będzie próbował pozyskać Mbappe

L’Equipe donosi na swoich łamach, że Real Madryt ostatecznie odpuści pozyskanie Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain w trakcie najbliższej sesji transferowej. Przedstawiciel La Liga ma skupić się na pozyskaniu reprezentanta Francji, gdy ewentualnie wygaśnie jego kontrakt z aktualnymi mistrzami Francji.

Czytaj dalej…

Od kilku miesięcy media na całym świecie spekulują, że decydenci Królewskich chcą pozyskać Mbappe. Na dzisiaj jednak żadne szczegóły w tej kwestii nie zostały omówione.

Warto zaznaczyć, że mistrz świata z 2018 roku nie ukrywa tego, że gra w Realu jest jego marzeniem z dzieciństwa. Tym samym zawodnik jest świadomy tego, że jeśli podpisze nową umowę z PSG, to ograniczy sobie możliwość przeprowadzki do teamu ze stolicy Hiszpanii.

Powyższą tezę potwierdzają przypadki Marco Verrattiego i Marquinhosa, którymi swego czasu zainteresowana była FC Barcelona. Ostatecznie wymieniona dwójka nie zmieniła barw klubowych, kontynuując swoją przygodę z paryżanami.

Niewykluczone, że odpowiedni moment na zmianę klubu przez Mbappe będzie miał miejsce latem przyszłego roku. Klub z Francji stanie wówczas przed jedną z ostatnich szans na zarobienie dużych pieniędzy na zawodniku, który ma umowę z PSG ważną do końca czerwca 2022 roku.

Komentarze