Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Obrońca BVB na celowniku Marsylii

Olympique Marsylia jest zainteresowana pozyskaniem utalentowanego obrońcy Borussii Dortmund Leonardo Balerdiego – informuje L’Equipe.

Czytaj dalej…

21-letni Argentyńczyk trafił do niemieckiego klubu w styczniu 2019 roku za 15,5 miliona euro z Boca Juniors, ale w pierwszym sezonie nie otrzymał szansy debiutu na boiskach Bundesligi. Grał przede wszystkim w drużynie rezerw.

Trener BVB Lucien Favre sięgnął po niego przede wszystkim w końcówce ostatniego sezonu. Wystąpił wówczas w sześciu z dziewięciu ostatnich meczów. W zamykającym rywalizację spotkaniu z Hoffenheim zagrał nawet od pierwszej minuty.

Niepewna przyszłość Balerdiego

Umowa reprezentanta Argentyny z Borussią Dortmund wygasa w 2023 roku, a na razie nic nie wskazuje na to, aby jego sytuacja w klubie miała ulec zmianie na plus. W przyszłym sezonie Balerdi prawdopodobnie również będzie miał problemy z regularnymi występami. Niewykluczone, że dobrym rozwiązaniem dla jego przyszłości będzie transfer.

Jak informuje L’Equipe, o piłkarza zabiegać ma Olympique Marsylia. Klub ze Stade Velodrome chciałby go pozyskać na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. Wiele wskazuje na to, że Borussia poważnie rozważy propozycję Francuzów.

Komentarze