Moise Kean
Moise Kean fot. PressFocus

Moise Kean oficjalnie w PSG

Moise Kean swojego pobytu w Premier League nie może zaliczyć co udanych. Utalentowany włoski napastnik teraz swoich sił spróbuje we Francji. W niedzielny wieczór pozyskanie 20-latka potwierdziło Paris Saint-Germain. Kean na Parc des Princes trafił na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu z Evertonu.

Czytaj dalej…

– Jestem bardzo dumny i szczęśliwy, że mogę zostać zawodnikiem Paris Saint-Germain. Jest to jeden z najlepszych klubów na świecie, czego dowodem jest jego niedawny udział w finale Ligi Mistrzów. Cieszę się, że mogę dołączyć do tak ambitnego zespołu o bardzo dobrej reputacji w moim kraju. Z niecierpliwością czekam na grę u boku najlepszych zawodników na świecie – powiedział Kean, cytowany przez oficjalną stronę francuskiego klubu.

W umowie między klubami nie znalazła się opcja definitywnego transferu.

Niespełnione oczekiwania

Kean do Evertonu dołączył w sierpniu ubiegłego roku za 27,5 miliona euro z Juventusu. W klubie z Goodison Park rozegrał od tamtej pory 37 spotkań, zdobywając tylko cztery gole. Utalentowanemu Włochowi, który na swoim koncie ma również pięć występów i dwie bramki w drużynie narodowej, nie udało się spełnić pokładanych w nim nadziei.

Wcześniej napastnik, który jest wychowankiem akademii Juventusu, miał okazję występować w pierwszej drużynie Starej Damy. Łącznie rozegrał w niej 21 spotkań, osiem razy wpisując się na listę strzelców.

Komentarze