Media: PSG dogadało się z Milinkoviciem-Saviciem

Sergej Milinkovic-Savic
Sergej Milinkovic-Savic fot. Grigoriy Sisoev / Sputnik/ Hepta / Sport Pict

Sergej Milinkovic-Savic według informacji Le10Sport porozumiał się z Paris Saint-Germain w sprawie transferu. Aby transakcja mogła dojść do skutku, to kompromis muszą jeszcze zawrzeć sternicy SS Lazio i mistrzów Francji.

Czytaj dalej…

Powszechnie wiadomo, że dyrektor sportowy PSG w osobie Leonardo uznał serbskiego pomocnika za główny cel transferowy stołecznego klubu na zbliżającą się sesję transferową. Brazylijczyk zatem cały czas intensywnie pracuje nad tym, aby transakcja mogła zostać sfinalizowana.

Paryżanie są podobno do tego stopnia zdecydowani na to, aby pozyskać zawodnika, że są gotowi zaoferować mu zarobki na poziomie siedmiu milionów euro rocznie (6,2 miliony funtów). Dla porównania w szeregach klubu z Wiecznego Miasta zawodnik może liczyć na apanaże w wysokości 2,5 miliona euro rocznie.

Warto jednak podkreślić, że negocjacje w sprawie sumy odstępnego są dla przedstawicieli Ligue 1 o wiele trudniejsze, niż te z samym zawodnikiem. PSG było gotowe zaproponować 60 milionów euro za piłkarza. Tymczasem rzymianie liczą na zysk w postaci 80 milionów euro.

Dodajmy, że Milinkovic-Savic ma kontrakt ważny z Lazio do końca czerwca 2024 roku. W trakcie kampanii 2019/2020 zawodnik wystąpił w 31 meczach, notując w nich pięć trafień i siedem asyst.

Komentarze