Leonardo: Mamy jako PSG poważne straty finansowe

Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Dyrektor sportowy Paris Saint-Germain w osobie Leonardo w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dał do zrozumienia, aby nie oczekiwać od aktualnych mistrzów Francji transferów w okolicach 100 milionów, gdyż przez pandemię koronawirusa budżet stołecznego klubu poważnie ucierpiał.

Czytaj dalej…

Klub z Paryża słynie z tego, że zwykle nie oszczędza na wzmocnieniach swojego zespołu. Jak się jednak okazuje, kryzys finansowy dotknął także PSG.

– To, co się stało, dotknęło całą planetę. Skutki wywołane przez chorobę COVID-19 będą odczuwalne także na rynku transferowym – powiedział Brazylijczyk w rozmowie z Le Journal du Dimanche.

– Wpływa to na finanse klubów i obejmuje nas również. Ludzie mówią, że straciliśmy około 200 milionów euro i można przyjąć te wyliczenia za bardzo prawdopodobne – kontynuował Leonardo.

Klubowe budżety poważnie ucierpiały przez pandemię

– Nie spodziewam się tego lata transferu na kwotę w wysokości 100 milionów, bo nikt nie może sobie pozwolić na wydanie takiej sumy. Nawet my jako PSG mamy poważne straty finansowe – mówił działacz mistrzów Ligue 1.

Powyższa wypowiedź jest o tyle ciekawa, że w ostatnich tygodniach dużo mówiło się o tym, że szeregi PSG mogą wzmocnić Sergej Milinkovic-savic z SS Lazio, czy Kalidou Koulibaly z SSC Napoli. Le10Sport podało dzisiaj, że paryżanie zaproponowali 60 milionów euro klubowi ze stolicy Włoch za reprezentanta Serbii, ale jest to kwota zdecydowanie poniżej tego, czego oczekuje prezydent Lazio za piłkarza,

Leonardo jednocześnie potwierdził, że Thiago Silva, Edinson Cavani i Layvin Kurzawa są wśród tych, którzy latem rozstaną się z paryskim klubem w związku z tym, że nie zostaną z tą trójką przedłużone kontrakty.

Komentarze