Sportowy Trybunał Arbitrażowy zamknął dochodzenie ws. PSG

Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

BBC donosi na swoich łamach, że Sportowy Sąd Arbitrażowy anulował dochodzenie UEFA w sprawie finansów Paris Saint-Germain. Przedstawiciele paryskiego klubu dopatrzyli się nieprawidłowości w postępowaniu przedstawicieli UEFA, składając w tej sprawie skargę do CAS, która podtrzymała apelację PSG.

Czytaj dalej…

Cała sprawa dotyczy tego, że jedna z komórek UEFA zamknęła 13 czerwca 2017 roku postępowanie w sprawie paryżan. Mimo że wiadomo już było, że szeregi paryżan zasilą Neymar i Kylian Mbappe.

Tymczasem dziewięć dni później zlecono powtórne zbadanie sprawy. Jak się jednak okazało decyzja w tej kwestii zapadła dopiero we wrześniu, z czym pogodzić się nie mogli paryżanie. W związku z tym stołeczny klub zaskarżyli zaskarżył tę decyzję do Sportowego Trybunału Arbitrażowego.

Po analizie sprawy CAS przychylił się do wniosku francuskiego klubu, orzekając, że sprawa ma zostać anulowana, na co wpływ ma mieć fakt, że decyzja w sprawie zapadła w określonym czasie. Tym samym dochodzenie w sprawie finansów mistrza Francji zostało zamknięte.

Komentarze