Skromne zwycięstwo Marsylii

Ligue 1
Na zdjęciu: Ligue 1

Serię trzech spotkań bez wygranej przerwali dziś piłkarze Olympique’u Marsylia, którzy pokonali przed własną publicznością Nimes 2:1 (0:0) – gospodarze zdobyli dwa gole na przestrzenie kilkudziesięciu sekund za sprawą Germaina i Luiza Gustavo, a rozmiary porażki w 82. minucie zmniejszył Savanier.

Na trzy zmiany po porażce z Bordeaux zdecydował się Rudi Garcia – miejsca Amaviego, Strootmana i Germaina zajęli Sarr, Luiz Gustavo i Balotelli. Jednego piłkarza po zwycięstwie nad Rennes wymienił za to trener Blaquart – zamiast Briancona mogliśmy oglądać Maouassę.

Pierwsze pół godziny przyniosło trzy bramkowe sytuacje dla gospodarzy – w 14. minucie, próbę Thauvina zablokował jeden z obrońców, osiem minut później nieznacznie pomylił się Radonjić, który w 25. minucie próbował jeszcze sprytnie przelobować Bernardoniego, ale bramkarz Nimes zorientował się w sytuacji i odbił futbolówkę ręką.

Sporo działo się jeszcze w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony – w 31. minucie, pierwszą okazję wykreowali sobie goście, ale Mandanda obronił próbę Bouangi. W kolejnych minutach atakowali gospodarze – najpierw w bramkę nie trafił Thauvin, a w 42. minucie słupek ostemplował Luiz Gustavo.

Pięć minut po przerwie, futbolówka znalazła się w siatce beniaminka z Nimes, ale gol Radonjicia nie został uznany z powodu spalonego. Podobna sytuacja miała miejsce w 61. minucie, kiedy piłka znów zatrzepotała w siatce gości, ale ponownie bramka nie została uznana z powodu spalonego.

W 72. minucie, gospodarze w końcu mogli cieszyć się z prowadzenia – po dośrodkowaniu Payeta z rzutu rożnego, celny strzał głową oddał Germain. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0 – kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Luiz Gustavo, który zaskoczył wysuniętego przed linię bramkową Bernardoniego.

Końcówka spotkania kosztowała sporo nerwów sympatyków Les Olympiens – w 82. minucie, po zagraniu Kamary ręką, gola na 1:2 z rzutu karnego zdobył Savanier. W doliczonym czasie gry, znów zapachniało jedenastką, ale po wideoweryfikacji, arbiter cofnął decyzję o drugim rzucie karnym dla Nimes.

Kiedy następne mecze?

Marsylczycy wykorzystali tym samym potknięcie Lyonu i tracą aktualnie pięć punktów do trzeciej lokaty, gwarantującej start w eliminacjach Champions League. W przyszłym tygodniu, Les Olympiens zagrają z Guingamp a Nimes podejmie Bordeaux.

Olympique Marseille – Nimes Olympique 2:1 (0:0)

1:0 Germain 72′
2:0 Luiz Gustavo 73′
2:1 Savanier (k.) 82′