Reprezentanci Polski mają nowego trenera. Było o nim głośno

RC Lens ogłosiło zatrudnienie nowego szkoleniowca. Drużynę reprezentantów Polski objął trener, który mimo młodego wieku zdążył wypracować sobie uznaną markę. Droga jego kariery jest nietypowa.

Will Still
Obserwuj nas w
DPPI Media / Alamy Na zdjęciu: Will Still

Francja: RC Lens sięga po młodego szkoleniowca

Z gry Football Manager do świata profesjonalnego futbolu – kto nie marzył o takim scenariuszu? Udało się to nowemu trenerowi RC Lens. Will Still właśnie został zaprezentowany jako ekipy ze Stade Félix-Bollaert. Zaledwie 31-letni szkoleniowiec podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2027 roku, co potwierdziły władze Les Artésiens w oficjalnym komunikacie.

Will Still w swoim CV ma pracę w takich klubach jak Lierse SK, Beerschot VA, Standard Liège i Stade Reims. Francja okazała się jego futbolową ojczyzną. To właśnie na Stade Auguste Delaune miał okazję rozpocząć swoją przygodę w roli pierwszego szkoleniowca. Podczas jego rządów zespół Rémois zaliczył serię… 17 meczów bez porażki w Ligue 1. Sezon 22/23 Reims zakończyło na 11. lokacie, a już rok później finiszowało na 9. pozycji.

Belg rozstał się z ekipą z Szampanii na początku maja. Teraz trafił do klubu o większym potencjale. RC Lens w minionym sezonie rywalizowało w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Po zajęciu 3. miejsca w grupie B (za Arsenaleem i PSV) wylądowało w 1/16 finału Ligi Europy i w tej fazie musiało uznać wyższość Freiburga.

Zawodnikami RC Lens są Przemysław Frankowski i Adam Buksa, który wraca do klubu po wypożyczeniu do Antalyasporu.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Komentarze