Remisy w Monako i Dijon, wygrana Amiens

Radamel Falcao

Gracze Monaco zremisowali u siebie z Bordeaux 1:1. W innych meczach tej kolejki piłkarze Amiens pokonali Nimes 2:1, a gracze Dijon podzielili się punktami z Reims (1:1).

Na Stade Louis II pierwsze trafienie padło w 48. minucie. Wtedy to bramkarza rywali pokonał Falcao. Wynik meczu na 1:1 ustalił zaś Briand, który wykorzystał rzut karny. Warto dodać, że Glik nie grał za kartki, a Lewczuk jest kontuzjowany.

Piłkarze Amiens objęli prowadzenie w 49. minucie – trafił Guirassy. Do wyrównania kilka minut potem doprowadził Alioui. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. W 64. minucie bramkę zdobył bowiem Pieters. W końcówce czerwoną kartką został ukarany Guirassy. Ostatecznie jednak gospodarze wygrali 2:1.

W spotkaniu Dijon z Reims nie brakowało emocji tak naprawdę od pierwszych minut. Już w trzeciej minucie czerwoną kartką został ukarany Coulibaly. Goście wykorzystali to sześć minut potem, kiedy to gola zdobył Zeneli. W 13. minucie gospodarze wyrównali, a z rzutu karnego nie pomylił się Sliti. Więcej goli w tym meczu już nie padło.