Puchar Francji: PSG w ćwierćfinale, świetny występ bramkarza

Kylian Mbappe
PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

W środę poznaliśmy pierwszego ćwierćfinalistę rozgrywek o Puchar Francji. W niezwykle ciekawie zapowiadającym się meczu 1/8 finału Paris Saint-Germain pewnie 3:0 pokonało u siebie Lille OSC.

Skuteczność po stronie PSG

W pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównane spotkanie, obie drużyny stwarzały sobie sytuacje, ale to paryżanie byli zdecydowanie skuteczniejsi. Lille już w piątej minucie mogło wyjść na prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem PSG nie zdołał wykorzystać Burak Yilmaz.

PSG odpowiedziało w najlepszy z możliwych sposobów. W dziewiątej minucie fatalny błąd bramkarza i defensywy rywali wykorzystał Mauro Icardi, który z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki.

W 30. minucie Yilmaz był bliski zrehabilitowania się za niewykorzystaną sytuację z początku meczu, ale tym razem zabrakło mu szczęścia. Piłka po jego świetnym strzale sprzed pola karnego trafiła w poprzeczkę.

Tymczasem w 40. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla PSG za faul na Kylianie Mbappe. Jedenastkę kilka chwil później wykorzystał sam poszkodowany. Paryżanie mogli więc schodzić na przerwę w bardzo dobrych humorach.

Navas zatrzymał Lille

W drugiej połowie Lille nadal stwarzało sobie sytuacje, ale nie potrafiło znaleźć sposobu na Keylora Navasa. Bramkarz gospodarzy świetnie interweniował między innymi po strzale Jonathana Bamby w 68. minucie. Dziesięć minut później gości mieli wymarzoną okazję do zdobycia kontaktowego gola, bowiem arbiter podyktował dla nich jedenastkę za zagranie piłki ręką przez Layvina Kurzawę. I tej sytuacji nie udało im się jednak wykorzystać, bowiem strzał Yusufa Yaziciego wybronił Navas.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do podopiecznych Mauricio Pochettino. W doliczonym czasie gry świetna indywidualną akcję przeprowadził Mbappe, który przebiegł z piłką pół boiska, a następnie technicznym strzałem pokonał bezradnego bramkarza.