Puchar Francji: Pewny awans PSG

Kylian Mbappe

Paris Saint Germain pewnie wygrało w środę z FC Nantes 3:0 i piąty raz z rzędu zagra w finale Pucharu Francji, zachowując szansę na piąty kolejny tryumf w tych rozgrywkach.

Gospodarze objęli prowadzenie w 29. minucie, gdy po podaniu Kylian Mbappe precyzyjnym uderzeniem z dystansu popisał się Marco Verratti. W 65. minucie powinno być 2:0, lecz Ciprian Tatarusanu obronił rzut karny wykonywany przez Mbappe, a podyktowany za zagranie ręką Nicolasa Pallois. Kilka minut później Kanarki zostały osłabione, bowiem w wyniku drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić Kalifa Coulibaly.

Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Mbappe przypieczętował zwycięstwo paryżan. Reprezentant Francji tym razem pewnie pokonał bramkarza rywali z jedenastu metrów, po tym jak sędzia podyktował rzut karny za faul Diego Carlosa. W doliczonym czasie gry gości dobił Dani Alves, lobując Tatarusanu po podaniu Verrattiego.

Paris Saint Germain – Nantes 3:0 (1:0)

1:0 Verratti 29′
2:0 Mbappe 85′ (k)
3:0 Alves 90’+2
Czerwona kartka: Coulibaly (Nantes)