PSG zwycięzcą Pucharu Ligi Francuskiej!

Neymar

Paris Saint-Germain pokonało po rzutach karnych Lyon w meczu finałowym Pucharu Ligi Francuskiej. W spotkaniu padł bezbramkowy remis i nawet dogrywka nie wyłoniła zwycięzcę, przez co byliśmy świadkami konkursu jedenastek.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Posiadanie piłki było na zbliżonym poziomie, obie drużyny konstruowały też podobną ilość sytuacji bramkowych. PSG prowadziło w statystyce strzałów celnych, ale nieskuteczność napastników i dobra dyspozycja Lopesa sprawiła, że do połowy nie padła żadna bramka.

W drugiej połowie również trudno było wskazać dominujący zespół. Stosunek strzałów celnych w tej odsłonie meczu to 2:2. Zarówno PSG jak i Lyon ponownie zostały uratowane przez swoich bramkarzy, którzy udaremniali nieliczne próby napastników drużyny przeciwnej. Wynik w regulaminowym czasie gry to 0:0.

Znacznie więcej okazji mogliśmy obejrzeć w dogrywce. Pomimo wielu strzałów celnych piłka jednak nie chciała wpaść do bramki. W 119. minucie czerwoną kartkę otrzymał Rafael, ale PSG nie zdołało wykorzystać tej krótkotrwałej przewagi i doszło do konkursów rzutów karnych.

W serii jedenastek lepsze okazało się PSG, które zdobyło sześć punktów po strzałach z rzutu karnego. Decydujący strzał oddał Sarabia, który do piłki podchodził po niestrzelonym przez Lyon rzucie karnym. Finalnie PSG sięgnęło po drugie trofeum w ciągu tygodnia, pokonując Lyon po bezbramkowym remisie w serii jedenastek.

Paris Saint-Germain – Olympique Lyon 0:0 (0:0)