PSG oferuje Mbappe trzy opcje nowej umowy

Kylian Mbappe
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

PSG wciąż jest zdeterminowane, aby zatrzymać Kyliana Mbappe w klubie. Sternicy ekipy z Parc des Princes oferują mistrzowi świata z 2018 roku kilka opcji nowego kontraktu. Ostateczna decyzja należy do piłkarza, o czym informuje El Pais.

  • PSG cały czas walczy o zatrzymanie Kyliana Mbappe
  • Nowe wieści na temat reprezentanta Francji przekazało El Pais
  • Francuski klub zaoferował zawodnikowi trzy opcje nowej umowy

Waży się przyszłość Mbappe

PSG nie ma zamiaru rozstawać się z Kylianem Mbappe i robi, co w jego mocy, aby zawodnik parafował nowy kontrakt ze stołecznym klubem. Wierząc informacjom El Pais, w ofertach PSG można zaobserwować następującą tendencję związaną z tym, że im dłuższa będzie umowa dla piłkarza, tym korzystniejsze będą dla niego warunki finansowe.

Władze PSG przedstawiły zawodnikowi trzy opcje porozumień:

1. Umowa na dwa lata. Premia za podpisanie umowy – 80 milionów euro. Wynagrodzenie w pierwszym roku – 40 milionów euro, w drugim roku – 50 milionów euro.

2. Umowa na trzy lata. Premia za podpisanie umowy – 130 milionów euro. Wynagrodzenie w pierwszym roku – 40 milionów euro, w drugim i trzecim roku – 50 milionów euro.

3. Kontrakt na więcej niż 3 lata (czas umowy wybiera sam zawodnik). Premia za podpisanie umowy 200 milionów euro. Wynagrodzenie w pierwszym roku 40 milionów euro, w drugim i trzecim roku 50 milionów euro, w kolejnych latach 60 milionów euro.

23-letni zawodnik trafił do ekipy z Paryża latem 2017 roku. Najpierw na wypożyczenie z AS Monaco, a po roku już na zasadzie transferu definitywnego.

Mbappe w tym sezonie wystąpił łącznie w 43 spotkaniach, w których strzelił 35 goli, a ponadto zaliczył 23 asysty. Rynkowa wartość zawodnika wynosi 160 milionów euro.

Czytaj więcej: Messi uzależnia swoją przyszłość w PSG od Ronaldo

Komentarze