PSG nie dało szans Dijon

Angel Di Maria

Paris Saint-Germain bez problemów sięgnęło po kolejny komplet punktów. W rozegranym w środę zaległym spotkaniu 18. kolejki Ligue 1, drużyna Thomasa Tuchela pewnie 4:0 pokonała na wyjeździe Dijon.

PSG otworzyło wynik spotkania już w siódmej minucie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Angela Di Marii z rzutu rożnego, ładnym uderzeniem głową bramkarza gospodarzy zaskoczył Marquinhos.

Mistrzowie Francji drugiego gola zdobyli pięć minut przed przerwą. Akcję zainicjował Di Maria, który zagrał w tempo do wbiegającego w pole kare Layvina Kurzawy. Ten dograł futbolówkę wzdłuż linii bramkowej do Kyliana Mbappe, któremu pozostało już tylko trafić do pustej bramki.

Pięć minut po przerwie było już 3:0. Tym razem Di Maria sam wpisał się na listę strzelców, pokonując bramkarza rywali precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Wynik pojedynku ustalony został w doliczonym czasie gry. Po podaniu Thomasa Meuniera, do siatki Dijon trafił Choupo-Moting.

FCO Dijon – Paris Saint-Germain 0:4 (0:2)

0:1 Marquinhos 7′
0:2 Mbappe 40′
0:3 Di Maria 50′
0:4 Choupo-Moting 90+2′