PSG jeszcze bez tytułu!

Paris Saint-Germain
Na zdjęciu: Paris Saint-Germain

Paris Saint-Germain nie wykorzystało szansy na zapewnienie sobie mistrzostwa Francji na osiem spotkań przed zakończeniem rywalizacji. W niedzielę PSG straciło pierwsze punkty w tym sezonie na własnym stadionie, tylko remisując 2:2 ze Strasbourgiem.

Piłkarze PSG do niedzielnego spotkania przystępowali ze świadomością, że po wcześniejszej stracie punktów przez Lille, już teraz mogą zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Do meczu przystępowali również w roli murowanego faworyta do zdobycia trzech punktów.

Spotkanie ułożyło się po myśli podopiecznych Thomasa Tuchela, którzy w 14. minucie objęli prowadzenie. Po płaskim dośrodkowaniu Colina Dagby, do siatki z kilku metrów trafił Maxim Choupo-Moting, który wspólnie z Christopherem Nkunku miał w tym meczu stanowić o sile ataku mistrzów Francji. Na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczęli między innymi Julian Draxler i Kylian Mbappe.

W 28. minucie gościom ze Strasbourga udało się doprowadzić do wyrównania. Po podaniu Lionela Carole’a z lewej strony pola karnego, do bramki strzeżonej przez Gianluigiego Buffona z około jedenastu metrów trafił Nuno Da Costa.

Dwie minuty później doszło do zupełnie niezrozumiałej sytuacji pod bramką Strasbourga. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Nkunku i uderzył w kierunku bramki. Zmierzającą do siatki piłkę na linii bramkowej zatrzymał… Choupo-Moting.

Pięć minut przed przerwą Strasbourg niespodziewanie wyszedł na prowadzenie. Tym razem włoskiemu bramkarzowi, mocnym uderzeniem z dystansu szans nie dał Anthony Goncalves.

W 62. minucie szkoleniowiec gospodarzy desygnował do gry Draxlera i Mbappae, a kilkanaście minut później na boisku pojawił się również Kehrer. To właśnie rezerwowi wystąpili w rolach głównych w 83. minucie, gdy PSG doprowadziło do wyrównania. Po dośrodkowaniu Draxlera z rzutu rożnego, do siatki uderzeniem głową trafił Kehrer.

Paris Saint-Germain – RC Strasbourg 2:2 (1:2)

1:0 Choupo-Moting 14′
1:1 Da Costa 28′
1:2 Goncalves 40′
2:2 Kehrer 83′

Strasbourg – Lala, Sels

PSG: Buffon – Dagba, Thiago Silva, Kimpembe, Kurzawa (62′ Draxler) – Dani Alves, Leandro Paredes, Verratti, Bernat – Nkunku (78′ Kehrer), Choupo-Moting (62′ Mbappe)

RC Strasbourg: Sels – Lala, Martinez, Mitrović, Caci, Carole – Sissoko, Prcić, Goncalves (66′ Lienard) – Da Costa (75′ Grandsir), Ajorque (87′ Mothiba)