Przyszłośc Deschampsa ma być znana na początku stycznia

Didier Deschamps
fot. PressFocus Na zdjęciu: Didier Deschamps

Didier Deschamps w czwartek wziął udział w spotkaniu z prezydentem Francuskiej Federacji Piłkarskiej – Noelem Le Graetem. W jego trakcie poruszony był wątek przyszłości trenera. Informacje w sprawie przekazał Le Parisien.

  • Didier Deschamps ma do 31 grudnia ważny kontrakt z Francuską Federacją Piłkarską
  • Le Parisien przekazało, że decyzja w sprawie 54-latka może być znana 7 stycznia
  • W marcu reprezentacja Francji zaczyna eliminacje do Euro 2024

Deschamps wciąż poprowadzi reprezentację Francji?

Didier Deschamps ma kontrakt z Francuską Federacją Piłkarską ważny do końca grudnia. Na razie nie jest znana decyzja w sprawie przyszłości 54-latka. Mimo że po wywalczeniu przez reprezentację Francji awansu do finału mundialu w Katarze media przekonywały, że umowa trenera zostanie przedłużona.

Le Parisien przekazało, że decyzja w sprawie Deschampsa ma być znana na początku stycznia. Możliwy termin ogłoszenia komunikatu dotyczącego posady selekcjonera Tricolore to 7 stycznia, gdy w Paryżu odbędzie się zebranie zarządu Francuskiej Federacji Piłkarskiej.

Deschamps jako opiekun Trójkolorowych ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia. Przede wszystkim został srebrnym medalistą mistrzostw Europy w 2016 roku, a także wygrał mundial w Rosji z reprezentacją Francji.

Na ostatnich mistrzostwach świata w Katarze prowadzona przez 54-letniego trenera drużyna została wicemistrzem świata. Trójkolorowi przegrali w finale z Argentyną po konkursie rzutów karnych.

Deschamps prowadził drużynę narodową jak dotąd w 140 meczach. Wygrał w nich 90 razy, w 26 spotkaniach zremisował, a w 24 potyczkach przegrał. Objął stery nad Trójkolorowymi w lipcu 2012 roku.

Czytaj więcej: Media: to Deschamps zdecyduje o swojej przyszłości w reprezentacji Francji

Komentarze