Pojedynek byłych Kanonierów w Ligue 1

Ligue 1
Obserwuj nas w
Na zdjęciu: Ligue 1

AS Monaco zagra u siebie z OGC Nice w środowym meczu francuskiej Ligue 1. Będzie to wyjątkowe starcie ze względu na trenerów obu drużyn. Przeciwko sobie zmierzą się Thierry Henry oraz Patrick Vieira, którzy przed laty wspólnie odnosili sukcesy jako zawodnicy reprezentacji Francji i Arsenalu FC.

Czytaj dalej…

Vieira został trenerem drużyny z Nicei w czerwcu minionego roku. Natomiast Henry przejął zespół z Księstwa w październiku. Obaj zmierzą się ze sobą w środowym spotkaniu francuskiej ekstraklasy, które wcześniej zostało przełożone z powodów bezpieczeństwa ze względu na protesty antyrządowe odbywające się we Francji.

– On jest moim przyjacielem. Jest też gościem, którego podziwiam. Nie tylko jako zawodnika, ale także jako człowieka. Ten mecz tego nie zmieni – powiedział Henry, cytowany przez BBC.

– To jest jednak mecz Monaco z Niceą i to jest najważniejsza rzecz. Przez krótką chwilę nie będziemy się nawzajem lubili – przyznał Henry. Viera i Henry zdobyli w 1998 roku z reprezentacją Francji tytuł mistrza świata. Obaj sięgnęli również z Kanonierami po pięć głównych trofeów.

AS Monaco zajmuje przedostanie miejsce w tabeli Ligue 1 ze zdobytymi 14 punktami. Natomiast zespół z Nicei plasuje się na ósmej pozycji i ma na swoim koncie 29 “oczek”. Początek środowego spotkania na Stadionie Ludwika II o godzinie 19.

Komentarze