Pięć goli PSG w zaległym meczu

Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain efektownie 5:1 pokonało Montpellier w rozegranym w środę zaległym meczu 17. kolejki Ligue 1. Dzięki tej wygranej drużyna Thomasa Tuchela powiększyła przewagę w ligowej tabeli.

PSG objęło prowadzenie po kwadransie gry. Po dośrodkowaniu Daniego Alvesa, na siódmym metrze do piłki dopadł Layvin Kurzawa i uderzeniem głową pokonał bramkarza Montpellier. W 33. minucie gościom udało się doprowadzić do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Florent Mollet, który uderzył bezpośredni z rzutu wolnego. Interweniujący Buffon odbił piłkę już za linią bramkową.

Tuż przed przerwą PSG zdobyło drugiego gola. Tym razem kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Angel Di Maria. Mocno uderzona piłka wylądowała w samym okienku bramki Montpellier.

W drugiej połowie gospodarze potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. W 75. minucie na 3:1 strzałem głową podwyższył Christopher Nkunku, a pięć minut później piłkę w bramce swojego zespołu niefortunnie umieścił Hilton.

Wynik meczu w 81. minucie ustalił Kylian Mbappe, który uderzył z około piętnastu metrów. W zdobyciu gola pomógł mu jednak rykoszet od jednego z obrońców.

Paris Saint-Germain – Montpellier HSC 5:1 (2:1)

1:0 Kurzawa 13′
1:1 Mollet 31′
2:1 Di Maria 45+’1
3:1 Nkunku 73′
4:1 Hilton (sam.) 78′
5:1 Mbappe 79′