Petit: Mbappe to król Paryża, a nie Messi

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

Kylian Mbappe, mimo transferu Leo Messiego, jest jak dotychczas najlepszym strzelcem Paris Saint-Germain. Mimo to, 22-letni napastnik cały czas czuje się niedoceniany na Parc des Princes. Tak przynajmniej uważa były reprezentant Francji, Emmanuel Petit.

  • Kylian Mbappe jest obecnie najlepszym strzelcem Paris Saint-Germain
  • 22-letni atakujący zdobył więcej bramek niż Leo Messi i Neymar razem wzięci
  • Zdaniem Emmanuela Petita, Mbappe jest jednak zmęczony brakiem uznania w Paryżu

Mbappe lepszy niż Messi i Neymar razem wzięci

Kylian Mbappe do tej pory strzelił dla Paris Saint-Germain osiem goli w 17 meczach (siedem w Ligue 1 i jednego w Lidze Mistrzów). Dla porównania Leo Messi w barwach wicemistrzów Francji do siatki trafiała czterokrotnie, zaś Neymar tylko trzykrotnie.

Mimo to, tak czy siak, największą śmietankę cały czas spijają Argentyńczyk i Brazylijczyk. Emmanuel Petit uważa, że Mbappe jest już zmęczony i sfrustrowany tym, że w dalszym ciągu nie jest piłkarzem w 100% docenianym w Parku Książąt.

Król Paryża jest jeden

Myślę, że jest już zmęczony i sfrustrowany swoją sytuacją w minionym roku – powiedział 63-krotny reprezentant Francji w rozmowie z portalem gambling.com. – Widzieliśmy ostatnio wiele problemów z jego udziałem w PSG czy drużynie narodowej. To niedocenienie miało negatywny wpływ na jego grę.

Messi przed przybyciem do Paryża był królem Barcelony, ale z całym szacunkiem, w stolic Francji jest tylko jeden król. Jest nim Mbappe, a nie Messi czy Neymar. To najlepszy piłkarz PSG w tym sezonie – dodał.

Przeczytaj również: Zidane kluczem ws. przyszłości Mbappe. Nici z transferu do Realu?

Komentarze