Włodarze Paris-Saint Germain wybrali nowego trenera. Wkrótce finalizacja rozmów

Paris-Saint Germain od przyszłego sezonu chce związać się z nowym trenerem. Związane z klubem media donoszą, że klub jest bliski osiągnięcia porozumienia z Luisem Enrique, który poleciał do Dochy negocjować swój kontrakt.

Luis Enrique
Imago/Bagu Blanco Na zdjęciu: Luis Enrique
  • Działacze PSG zdecydowali, że latem klub rozstanie się z Christophe Galtierem, który zawiódł ich oczekiwania
  • Na miejsce Francuza mistrz Francji prawdopodobnie sprowadzi Luisa Enrique
  • Hiszpan udał się do Dochy, aby sfinalizować negocjacje kontraktowe z francuskim gigantem

Luis Enrique bliski objęcia sterów PSG

Christophe Galtier zawiódł włodarzy Paris-Saint Germain, którzy od przyszłego sezonu woleliby nawiązać współpracę z nowym szkoleniowcem. Paryżanie sięgnęli jedynie po mistrzostwo Francji, choć ambicje mieli powalczyć o wszystkie możliwe trofea. Wierzą jednak, że z lepszym trenerem klub będzie w stanie wreszcie sięgnąć po puchar Ligi Mistrzów.

Media francuskie podają, że głównym kandydatem na nowego trenera mistrza Francji jest Luis Enrique. Hiszpan poleciał pod koniec maja dniach do Dochy, aby sfinalizować negocjacje kontraktowe z PSG. Pozytywnie zapatruje się on na współpracę z Luisem Camposem. 

O wyborze Enrique przede wszystkim zadecydował fakt, że trener zaakceptował wolę klubu, który jest gotowy na rozstanie z kilkoma gwiazdami. Latem Parc des Princes poza Leo Messim mają opuścić również Marco Verratti i Neymar.

Enrique namawiany był do współpracy również przez Napoli. Hiszpan przekazał jednak Aurelio de Laurentisowi, że zaakceptował wstępnie ofertę ze strony PSG. W Paryżu ma on zarabiać 10 milionów euro rocznie. Z klubem podpisze dwuletnią umowę z opcją przedłużenia kontraktu o rok.

Czytaj też: Bałagan w Paris Saint-Germain, kolejna gwiazda chce odejść

Komentarze