Olympique Marsylia zmarnowała szanse na zbliżenie się do czołówki

Franck Haise

Olympique Marsylia przegrała w zaległym meczu dziewiątej kolejki francuskiej ekstraklasy z RC Lens 0:1. Gola na wagę wygranej teamu Francka Haise strzelił Simon Banza. Tym samym podopieczni Andre Villasa Boasa nie wykorzystali szansy na zmniejszenie dystansu do pierwszej piątki.

Olympique Marsylia przystępowała do potyczki z Lens, chcąc złapać tlen w rywalizacji o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Drużyna ze Stade Velodrome miała jednocześnie chęć, aby przerwać serię trzech spotkań bez wygranej. Ich rywale jednak mieli nadzieję na to, że na dobre zadomowią się w pierwszej dziesiątce tabeli Ligue 1.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu obu ekip rozczarowała. Co prawda każda z ekip miała sytuacje strzeleckie, ale ostatecznie żądnej z drużyn nie udało się oddać celnego strzału na bramkę rywali. Zatem do przerwy mieliśmy wynik 0:0.

Po zmianie stron spotkanie uległo ożywieniu. Zdecydowanie więcej się działo na stadionie w Marsylii. Wynik rywalizacji został otwarty w 59. minucie, gdy Simon Banza wykorzystał dośrodkowanie Massadio Haidary, kierując piłkę do siatki po uderzeniu głową. Tym samym goście objęli prowadzenie.

Tymczasem w doliczonym czasie gry okazję na podwyższenie prowadzenia miał Arnaud Muinga. Na jego przeszkodzie stanął jednak Steve Mandanda, więc wynik meczu nie uległ zmianie. Do końca zawodów rezultat już się nie zmienił. Zatem ekipa Żółto-czerwonych odniosła dziewiąte zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu legitymuje się 31 punktów na koncie. Traci tym samym oczko do OM.