Olympique Lyon ogłosił nowego trenera

Peter Bosz
Peter Bosz Pressfocus

Nowym trenerem, który wypełni pustkę po Rudim Garcii w Olympique Lyon jest Peter Bosz. Holender od marca pozostawał bezrobotny, po tym jak w Bayerze Leverkusen zastąpił go Hannes Wolf.

  • Lyon przegrał walkę w Ligue 1 o miejsce gwarantujące udział w Lidze Mistrzów
  • Konsekwencją takiej kolei rzeczy jest zwolnienie Rudiego Garcii
  • Nowym trenerem francuskiej ekipy został Peter Bosz

Lyon z nowym trenerem na pokładzie

Peter Bosz podpisał dwuletnią umowę z Olympique Lyon. Holender w przeszłości prowadził Ajax Amsterdam, Borussię Dortmund oraz Bayer Leverkusen, z którego został zwolniony w marcu tego roku. Aptekarze w rundzie rewanżowej Bundesligi niespodziewanie stracili na jakości. Na dodatek, odległa pozycja w tabeli przez serię słabych wyników tylko dolała oliwy do ognia i 57-latek ze skutkien natychmiastowym zakończył swoją przygodę na niemieckich boiskach.

Fatalna końcówka Lyonu w Ligue 1

Lyon przegrał z Niceą (2:3) w ostatniej kolejce Ligue 1, tracąc kwalifikacje do Ligi Mistrzów. W konsekwencji klubowe władze zostały zmuszone do wprowadzenia radykalnych zmian. Tym samym za pośrednictwem strony internetowej potwierdzono, że Peter Bosz zastąpi Rudi Garcię zarazem dodając, że prezes klubu Jean-Michel Aulas, dyrektor generalny piłki nożnej Vincent Ponsot i dyrektor sportowy Juninho wezmą udział na oficjalnej konferencji prasowej w raz z nowym szkoleniowcem pierwszej drużyny.

Wszyscy postarają się wyjaśnić nowe parametry organizacji technicznej zespołu oraz zdradzą, czego będą oczekiwać od piłkarzy. Rozpoczęcie nowego cyklu nada dodatkowy wymiar ambitnemu projektowi Olympique Lyon, zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Komentarze